Simpeleen ja Parikkalan Osuuspankin Hippo-hiihdot 

Keskiviikkona 22.2.2017 klo 18.00

Konkalammen hiihtokeskuksessa Simpeleellä

Tulokset:

2013 JÄLKEEN SYNTYNEET TYTÖT          50 m 
 1.  Matikainen Julia         0:29    
 2.  Paajanen Armi            0:34  +0:05  
 3.  Miikki Eevi              0:45  +0:16 
 4.  Kyröläinen Milla         0:46  +0:17 
 5.  Tauriainen Elli          1:06  +0:37  
 6.  Kyröläinen Mariella      1:24  +0:55  
 7.  Hälvä Emmi               1:34  +1:05  
 8.  Terävä Erin              1:41  +1:12  
 9.  Hernesmaa Maija          2:17  +1:48 

 

2012 JA 2011 SYNTYNEET TYTÖT          400 m 
 1.  Miikki Senni             3:17         
 2.  Kyröläinen Amanda        3:22  +0:05 
 3.  Pellinen Hilma           3:27  +0:10 
 4.  Raatikainen Neea         4:15  +0:58 
 5.  Nummela Elsa             4:18  +1:01 
 6.  Pennanen Veera           4:26  +1:09 
 7.  Sysiö Iines              4:31  +1:14 
 8.  Viinanen Janna           4:36  +1:19 
 9.  Hernesmaa Lumi           4:43  +1:26 
10.  Peippo Eveliina          5:21  +2:04 

 

2010 JA 2009 SYNTYNEET TYTÖT          400 m 
 1.  Paajanen Alisa           3:38         
 2.  Kukkura Ella             3:39  +0:01 
 3.  Sysiö Peppi              3:48  +0:10 
 4.  Raatikainen Oona         4:18  +0:40 
 5.  Kurronen Yasmin          4:29  +0:51 
 6.  Hernesmaa Emilia         4:48  +1:10 

 

2008 JA 2007 SYNTYNEET TYTÖT          800 m 
 1.  Ilvonen Iida             3:52         
 2.  Tikkinen Armi            3:53  +0:01 
 3.  Räsänen Milja            4:54  +1:02 
 4.  Pellinen Alma            5:31  +1:39 
 5.  Andersin Essi            6:00  +2:08 

 

2013 JÄLKEEN SYNTYNEET POJAT          50 m 
 
1.  Siitonen Erkko           1:30
 2.  Viinanen Joe             1:55  +0:25
 3.  Aapo Nummela             2:42  +1:12
 4.  Riku Pennanen            3:02  +1:32
 5.  Sysiö Vertti             4:52  +3:22

 

2012 JA 2011 SYNTYNEET POJAT          400 m 
 1.  Matikainen Jere          2:40         
 2.  Kurronen Christian       3:21  +0:41 
 3.  Peippo Eetu              3:42  +1:02 
 4.  Silventoinen Jose        3:49  +1:09 
 5.  Kukkura Juho             3:55  +1:15 
 6.  Peippo Juho              4:16  +1:36 
 7.  Heinonen Olli            5:10  +2:30 
 8.  Hannonen Samuel          5:38  +2:58 

 

2010 JA 2009 SYNTYNEET POJAT          400 m 
 1.  Tikkinen Teemu           2:41         
 2.  Terävä Iiro              3:44  +1:03 
 3.  Andersin Samu            3:49  +1:08 
 4.  Nummela Elias            3:52  +1:11 
 5.  Peippo Joona             3:57  +1:16 

 

2008 JA 2007 SYNTYNEET POJAT          800 m 
 1.  Hinkkanen Jere           2:35         
 2.  Peippo Jesse             2:45  +0:10 
 3.  Silventoinen Mikael      5:34  +2:59 

 

2006 JA 2005 SYNTYNEET TYTÖT          800 m 
 1.  Repo Ella                2:59         
 2.  Laiho Emilia             4:14  +1:15 

 

2006 JA 2005 SYNTYNEET POJAT          800 m 
 1.  Kukkura Joonas           3:06

© Simpeleen Urheilijat ry 2013
Web-design: Marko Myllymäki, Atadone
Powered by Seuramappi